Makeup Workshop 5. Gün nasıl geçiyor şimdi bundan bahsedelim.

Son günümüz Kusurlu ve Olgun yüzler konseptli geçse de eksik kalan konularımızı toparlama yönünde oluyor.

Öncelikle makyaj modellerimizi daha önceden ayarlamaya ve olgun yaşlarda kişileri bulmaya çalışıyoruz .

Olgun yüzlerde yapılan göz makyajında ve ten makyajında dikkat etmemiz gereken konular olabiliyor . bir çok makeup artist bile ne yapacağını , makyajı daha iyi nasıl göstereceğini şaşırıyor. Düşük göz kapaklarında far sürme işleminde , eyeliner sürme işleminde ve fondötende kaçınmanız gereken şeyler var.

Örneğin kapaklı ve kaz ayaklarının yoğun gözlemlendiği gözlerde sedefli farlardan , göz etrafında aşırı aydınlatma işlemlerinden kaçınıyoruz gibi.
Bu grubu daha çok gelinin anneannesi ve damadın anneannesine makyaj yapıyor tarzında düşünebiliriz .

Bunun haricinde ciltte problem yaşayan kişiler için ; bu aşırı kızarıklık olabilir, lekeli yüzler olabilir, hassas ciltler olabilir veya izli ( doğum izi , yanık izi, doğum lekesi ) vs ciltler olabilir yani agresif ve problemli ciltlerde , hem kişinin kendi cilt sağlığı için hem de makeup ın daha iyi görünmesi için neler yapıyoruz bunlara değiniyoruz.

İlk günden sona güne kadar…

Makyajda estetik tutuşlar , müşteriyi rahatsız etmeden nasıl masaj yapar gibi makeup yapılır bunlara değiniyoruz. Özellikle makyaj yaptırmaya gelen kişilerinde de gözlemlediği gibi diğer gittikleri pek çok yerler titizlik olarak ya da görsel olarak kıyaslıyorlar ve aradaki farkı görüyorlar .

Makyaj malzemelerinin kaliteli , özenli , bakımlı olması , fırçaların veya kullanılıyorsa makyaj süngerlerinin yüzden yüze değmemesi gibi konularda özellikle çok hassasız ve doğru olanı gösteriyoruz . Çünkü nasıl öğreniliyorsa gerçekten bu şekilde ilerleniyor .

MAKEUP WORKSHOP 5. GÜN BİTERKEN

Genel olarak haftamız bu şekilde güzel konuklarımızın , modellerimizin olduğu , eğlenceli ve interaktif bir şekilde geçiyor.

Eğlenerek öğrenme , teknik konularda önemli ama pratik yapmak , uygulama yapma daha önemli diye çıktığımız bu yolda yurt içinden ve yurt dışından pek çok ziyaretçi ağırlamaktayız.

Kendi instagram sayfalarımızdan ay ay yapılan makyajları ve bu anlattığımız konuları görebilir , takip edebilirsiniz. Mutlaka instagram üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın . Diğer günlerimizi okumadıysanız, okumanızı tavsiye ederiz.

Bir sonraki yazımızın konusu “Nasıl iyi bir makeup artist olunur ve makyözler ne kadar kazanır?” ( ortalama baz alınarak ) olacak .

Kariyer planınızda emin adımlarda , doğru bir biçimde ilerlemek ve sevdiğiniz işi yapmak istiyorsanız bizi takipde kalın.

Hayata makyaj Yapın.

Sosyal medyadalarımız;
@nurgulkolukirik
@makeupproacademy
@fairlashes
Whatsapp Danışma Hattımız
+90 532 3018690

Hızlandırılmış Makyaj Eğitimi by Nurgül KOLUKIRIK

Bir cevap yazın