MAKYAJ KURSLARI

Makyaj Kursları

Makyaj Kursları

Profesyonel  Makyaj Kursları ve Kişisel Makyaj Kursları olarak ikiye ayrılmaktadır. Bunun haricinde Makyajın daha ilerisi olarak Efekt & Plastik Makyaj Kursları mevcuttur.

Profesyonel Makyaj Kursuları

Profesyonel  makyaj kursunda Profesyonel Makyöz yetiştirmek adına Profesyonel Makyaj Malzemeleriyle kurs verilesi gerektedir. Piyasada herkesin günlük bulabileceğim ve renk pigmentasyonu düşük malzemelerle hiçbir zaman verim alınamaz. Şayet böyle bir durumda zaten profesyonel makyaj kursunda bahis dahi edilemez.

Piyasada bu şekilde kurs veren bir çok yer mevcuttur. Önceliğiniz kullanılan malzemeler ve Eğitimci olmalıdır. Eğitimcinin yaşından ziyade çalışmalarına, yaptığı işlere ve piyasada tanınırlığına bakmanız lazım. Eğer bu üçlü başvurduğunuz yerde mevcutsa kesinlik bu kursa katılabilirsiniz.

Kişisel Makyaj Kursları

Kişisel Makyaj Kursları kısa süren eğitimlerdir. Kişilerin kendileri için daha güzel nasıl makyaj yapacaklarını gösteren ve makyaja bir adım daha teknik bakmalarını sağlayan kurslardır.

Efekt & Plastik Makyaj Kursları

Efekt & Plastik Makyaj Kursları Makyajın son adımı olarak görülür. Profesyonel Makyaj konusunda uzmanlaştıktan sonra önce Efekt Makyajları ( şiddet makyajı, yaralanma makyajı gibi ..) sonrada Plastik Makyaj ( kalıp ala vs )  kademelerine geçilir.

Profesyonelliği bu adımları gerçekleştirerek yakalayabilirsiniz.

Profesyonel Makyaj Kursları